Волейболният Черно море загуби и от Нефтохимик

Варненци загубиха второ поред морско дерби с тим от Бургас

Варненският Черно море загуби второ поред морско дерби срещу тим от Бургас във волейболната супер лига. След като през миналата седмица "моряците" отстъпиха на Дея спорт, днес те бяха надиграни и от Нефтохимик с 3:1 гейма.

В първата част волейболистите на Нефтохимик диктуваха събитията на игрището и логично се наложиха лесно след 25:16. Във втория гейм те отново не срещнаха сериозен отбор и с лекота удвоиха аванса си след 25:14.

Третият гейм започна равностойно, след 6:6 гостите от Варна поеха инициативата, но не удържаха темпото за дълго. След средата на гейма играта бе точка за точка, като положението се запази до края на гейма. В ключовите моменти обаче "моряците" надделяха и намалиха пасива си след 24:26.

В решителната четвърта част Нефтохимик доминираше напълно и без проблем затвори мача след 25:13 в гейма и 3:1 в мача.

Най-резултатен за победителите бе Бранимир Грозданов с 20 точки (1 ас, 4 блокади), като бе отличен и за "Най-полезен състезател в двубоя". Със 17 точки завърши Розалин Пенчев (1 ас, 2 блокади). 16 точки добави Мурад Хан (4 аса, 1 блокада).

За Черно море Симеон Димитров приключи със 17 точки (3 аса), с 11 точки се отчете Мирослав Градинаров.

След изиграването на двубоя от 10-ия кръг на волейболната супер лига при мъжете, Нефтохимик е шести с 15 точки и 3 мача по-малко, Черно море е девети с актив от 9 точки (3 победи, 7 загуби).

В следващия си двубой от шампионата варненци приемат Раковски-1964 (Севлиево). Срещата е в зала Христо Борисов в морската столица, на 21 декември - четвъртък, от 17:30 часа.

2023 © Варна е / снимка: НВЛ

България е европейски шампион по волейбол (ВИДЕО)

Девойките ни до 18 години спечелиха титлата на Стария континент в своята възрастова група, като надделяха категорично над Белгия на финала с 3:0

България е европейски шампион по волейбол при девойките до 18 години. Момичетата ни стигнаха до титлата след категоричен успех срещу Белгия на финала с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:18, 28:26.

Националките ни, водени от легендарната Антонина Зетова, направиха фантастичен турнир. В груповата фаза на остров Крит българките записаха шест успеха и едно поражение. Най-красива и изстрадана беше победата на полуфинала над Италия, когато мачът изглеждаше загубен, но девойките ни показаха характер. Така България достигна до първия си еврофинал при дамите от 42 години насам. Последният датира от 1982-а, когато тимът ни под 20 години спечели сребро. През тази година обаче девойките ни достигнаха до титлата и бяха аплодирани от трибуните от президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Няколко състезателки от националния ни отбор намериха място в идеалния тим на шампионата.

Димана Иванова бе обявена за най-добър играч в турнира.

Тя спечели и приза за разпределител №1 на Европейското първенство.