Волейболният Черно море загуби и от Нефтохимик

Варненци загубиха второ поред морско дерби с тим от Бургас

Варненският Черно море загуби второ поред морско дерби срещу тим от Бургас във волейболната супер лига. След като през миналата седмица "моряците" отстъпиха на Дея спорт, днес те бяха надиграни и от Нефтохимик с 3:1 гейма.

В първата част волейболистите на Нефтохимик диктуваха събитията на игрището и логично се наложиха лесно след 25:16. Във втория гейм те отново не срещнаха сериозен отбор и с лекота удвоиха аванса си след 25:14.

Третият гейм започна равностойно, след 6:6 гостите от Варна поеха инициативата, но не удържаха темпото за дълго. След средата на гейма играта бе точка за точка, като положението се запази до края на гейма. В ключовите моменти обаче "моряците" надделяха и намалиха пасива си след 24:26.

В решителната четвърта част Нефтохимик доминираше напълно и без проблем затвори мача след 25:13 в гейма и 3:1 в мача.

Най-резултатен за победителите бе Бранимир Грозданов с 20 точки (1 ас, 4 блокади), като бе отличен и за "Най-полезен състезател в двубоя". Със 17 точки завърши Розалин Пенчев (1 ас, 2 блокади). 16 точки добави Мурад Хан (4 аса, 1 блокада).

За Черно море Симеон Димитров приключи със 17 точки (3 аса), с 11 точки се отчете Мирослав Градинаров.

След изиграването на двубоя от 10-ия кръг на волейболната супер лига при мъжете, Нефтохимик е шести с 15 точки и 3 мача по-малко, Черно море е девети с актив от 9 точки (3 победи, 7 загуби).

В следващия си двубой от шампионата варненци приемат Раковски-1964 (Севлиево). Срещата е в зала Христо Борисов в морската столица, на 21 декември - четвъртък, от 17:30 часа.

2023 © Варна е / снимка: НВЛ

След 15 години: Волейболният Левски отново е шампион на България

"Сините" триумфираха с трофея след сблъсък с ЦСКА

Левски е новият волейболен шампион на България при мъжете. "Сините" триумфираха с титлата във волейболната ни суперлига, след като във финалната серия надделяха над ЦСКА, като реализираха 3 победи от 3 мача. Последният двубой между вечните съперници беше спечелен от Левски с 3:1 гейма, като успехът им донесе и шампионската титла. Трофеят ознаменува един изключително силен сезон за "сините" започнал с триумфа им със Суперкупата.

Шампионската титла е първа за Левски от 15 години насам. За последно "сините" завоюваха трофея през 2009 година. Печелейки титлата, "сините" си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига.

Над 1300 фенове на Левски подкрепиха любимия отбор в решителния трети сблъсък срещу ЦСКА. "Сините" волейболисти показаха пределна мобилизация в двубоя и надделяха над противника на сервис, в защита и на контраатака, като показателите им бяха по-добри от тези на съперника във втората и третата част, посочват от bgvolleyball.com.

Най-оспорван беше първият гейм, спечелен от ЦСКА с 25:23. "Сините" надделяха убедително в следващите три гейма - с 25:19, 25:20, 25:21, за да триумфират с крайния успех в мача, а и във финалната серия за титлата.

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов);

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).